Spordialad

Ujumine on spordiala, mis eeldab selle harrastajalt liigutuslikku kompetentsust: põhiliikumisoskused nagu edasiliikumisoskused, vahendikäsitlemise oskused ja tasakaalu hoidmisega seotud kehakontrolli oskused. Need kõik on vajalikud inimese igapäevaseks toimetulekuks ning ei arene iseenesest. Sellest tulenevalt pakub TUK lisaks ujumistreeningutele laiapõhjalist üldkehalist ettevalmistust, mis tagab põhiliikumisoskuste normaalse arengu.

Ujumine

Peale selle, et ujumine on populaarne meelelahutuslik ajaviide, on ujumine tunnustatud ka spordialana – treeningu käigus saavad koormust kõik lihasgrupid ning areng toimub tasakaalustatult. Kuna ujumine on väga hea ka liigestele, on see ideaalne treeningviis erinevas vanuses ja erineva füüsilise vormisolekuga inimestele. Ujumine on nagu rattasõit – väärtuslik oskus kogu eluks.

Lisaks basseinis ujumisele harrastavad meie klubi liikmed ka avaveeujumist.

Tunniplaanist leiab algõpetuse kursused (lühend AÕ), lasteaia- (lühend LA), koolilaste (lühend K) ning täiskasvanute (T) rühmatreningud.

ÜKE

ÜKE

ÜKE ehk üldkehaline ettevalmistus hõlmab mitmesuguseid kogu keha harjutusi ja tegevusi, mille eesmärk on parandada füüsilist vormi ja kehatunnetust – vastupidavust, tasakaalu, jõudu, koordinatsiooni ja kiirust. Meie klubi ÜKE treeningud on kombinatsiooni aeroobsetest harjutustest, näiteks jooksmine ja  pallimängud, jõutreeningutest vabade või kergete raskustega ning painduvust parandavatest harjutustest.

ÜKE treeningud on kõigil Arena ujumistreeningrühmadel.

Triatlon

Triatlon

Triatlon on spordiala, mis koosneb kolmest alast: ujumine, jalgrattasõit ja jooksmine. Triatleedid treenivad vastupidavuse, jõu ja kiiruse saavutamiseks. Spordiala nõuab keskendunud, püsivat ja perioodilist treeningut kõigil kolmel distsipliinil, samuti kombineeritud treeninguid ja üldist jõu parandamist.

Triatlon treenib hästi ka vaimu – üleminekud 3 erineva spordiala vahelt eeldavad sportlaselt kiiret kohanemis- ja taastumisvõimet. 

 

Jõusaal

Regulaarsed treeningud jõusaalis on hea viis oma vormi ja tervise hoidmiseks või parandamiseks. Jõusaal on varustatud erinevate treeningvahenditega, alates kardiomasinatest nagu jooksulindid ja statsionaarsed jalgrattad kuni tõsteseadmeteni. Mitmekesisus on kasuks nii kaalu langetamisel, lihaste kasvatamisel ja vastupidavuse suurendamisel. Kuigi tulemused nõuavad aega ja vaeva, pakub jõusaal kindlat tuge teiste spordialade kõrvale.

Tunniplaanist leiab jõusaali treeningud lühendiga JÕ.