Ujumistasemed

Igal inimesel on erinevad oskused, püüdlused ja lähtekohad. Et igaüks leiaks endale meie klubis koha, oleme loonud tasemete süsteemi, mis rahuldab erineva tausta ja võimetega ujumishuvilisi – alates ujumismaailmas oma esimesi lööke tegijatest kuni täiustamist otsivate tippsportlasteni.

Algõpetus

Meie algõpetuse kursusele on oodatud ujumishuvilised, kes soovivad veega rohkem sõbruneda. Algõpetuse rühmadesse tullakse kui varasem kogemus basseinis on väike või olematu ja/või kui ujumise baasteadmised (hingamine, sukeldumine, liuglemine, vee peal püsimine…) on minimaalsed.

Tase on loodud selleks, et sisendada ujujale enesekindlust, õpetada põhitehnikaid ja kasvatada armastust ujumise vastu. Meie kogenud treenerid pakuvad toetavat ja kannatlikku keskkonda, sest teame, et iga algaja ujuja areneb omas tempos.

Harrastussport

Harrastusspordi rühmadesse on oodatud edasijõudnud ujumishuvilised, kes on omandanud ujumise baasteadmised (st läbinud algõpetuse kursuse). Harrastusspordi rühmas keskendutakse tehnika viimistlemisele, keerulisemate stiilide õppimisele, vastupidavuse ja kiiruse suurendamisele.

Harrastusspordi rühmas on areng garanteeritud! Meie treenerid komplekteerivad rühmad selliselt, et iga üks tunneks ennast seal arenedes hästi (tempo ning intensiivsus on spordihuvilisele sobiv). 

Harrastusrühma liikmetele korraldame ka vahvaid spordilaagreid.

Võistlussport

Võistlusrühma suunatakse treeneri poolt ujumishuvilised, kes on sihikindlad ning kellel on konkurentsieelis. Võistlusrühma eesmärk on sportlase treeningu kui ka võistlustulemuste maksimeerimine. Meie treenerid teevad tihedat koostööd sportlastega, et parandada tehnikat ning arendada kiirust.

Võistlusrühma sportlased saavad klubi esindada nii üleriigilistel meistrivõistlustel kui ka ülemaailma tuntud staažikatel ujumivõistlustel. Lisaks korraldame võistlussportastele laagreid nii Eestis kui ka välismaal.

Erivajadustega ujujad

Meie üks moto on “kõik võivad ujuda”. Oleme oma klubisse loonud rühmad PARA1 (algajatele) ja PARA2 (edasijõudnud) kus toetus ning areng on erivajadustega inimeste jaoks maksimaalne.

Meie treener Marge Kõrkjas on läbinud vastavaid koolitusi ja kursuseid, et tagada ujumishuvilisele enesekindel ja positiivne treeningkogemus.

Lisaks korraldab TUK iga-aasta ka erivajadustega inimestele suunatud võistlust Anna Hoogu, kuhu on oodatud kõik rühmaliikmed.