Ralf Roose õpib ja ujub USAs!

Sellest aastast on kodumaa tolmu jalgelt pühkinud TUKi rinnuliujuja Ralf Roose, kes suundus USAsse õppima ja ujuma. Uurisime, kuidas tal läheb ja millised on ta tulevikuplaanid.

Ralf Roose esindab hetkel USAs George Washingtoni ülikooli, kuhu ta on suundunud kolmeks aastaks õppima ning treenima. Tiheda graafiku juures on Ralf osalenud edukalt juba kahel ujumisvõistlusel. Ralf leiab, et võrreldes kodumaa võistlustega on USAs võistluste tempo oluliselt kiirem. See tähendab, et alade vahel ei jää puhkamiseks kuigi palju aega. 21.-22. veebruaril on Ralfil toimumas põhivõistlus, mida ootab ta huviga.

Tulevikuplaanidest rääkides on fookus kindlalt ujumise juures. Pärast õpingute lõppu ei ole ta kindel, kas jätkab ujumist välismaal või naaseb taas kodumaale, kuid plaan ujumisega jätkata on kindel. Veel ei ole teada, kunas võiks Ralfi näha taas koduvetes võistlemas, kuid ta ise loodab, et vähemalt ühe korra ta jõuab starti – kas Eesti meistrivõistlustel või karikavõistlustel.

TUKi pere hoiab Ralfi tegemistele pöialt ning soovib kogemusterohket aega USAs!

2023. aasta tehtud intervjuud Ralfiga saab lugeda siit

Ralfi ujutud tulemustega saab tutvuda siin

Anna Hoogu – igaüks väärib võimalust

Nädalavahetusel toimub Aura veekeskuses 15. korda erivajadustega inimestele suunatud ujumisvõistlus Anna Hoogu. Meie, usinad blogitrükkijad, leiame, et selline võistlus väärib rohkem esiletõstmist. Väärika Viieteistkümne puhul uurisime eestvedajalt Marge Kõrkjaselt rohkem eelolev võistluse kohta.

Loe rohkem