Tartumaa parim naisujuja 2022 – Laura-Liis Valdmaa

Eelmisel nädalal, 26. jaanuaril toimus VSpa konverentsisaalis Tartumaa 2022a parimate sportlaste tänuüritus. Tartu ja Tartumaa Spordiliidu ühiskomisjoni otsusega tunnustati üritusel Laura-Liis Valdmaad ning tema treenerit Mihhail Strungarit.
laura-liis-valdmaa

Laura-Liis (18) on ujumisega tegelenud juba 14 aastat. Lisaks sellele, et Laura on valitud Tartumaa parimaks naisujujaks 2022 aastal, on ta ka Juunioride Euroopameistrivõistluste (JEM) (2021) poolfinalist 200 m seliliujumises ja 2019. aasta Eesti lühiraja meistrivõistlustel 100m seliliujumise juunioride rekordi omanik.

Intervjuu Laura-Liis Valdmaaga

Tunnustuse puhul küsisime Lauralt tema taustast ujumisega, suurimatest saavutustest, tulevikuplaanidest ja uutest eesmärkidest.

Ütle enda kohta üks huvitav fakt, mis ei seostu ujumisega

5-aastasena käisin ka balletitrennis, aga mind visati välja, sest ma ei olnud seal trennis just kõige sõnakuulekam laps.

Kuidas sa leidsid enda jaoks ujumise ja millal sa avastasid, et see on õige tee sinule?

Ujumisega alustasin 4-aastasena, et omandada algne ujumisoskus. Lasteaia kõrvalt tegelesin ka teiste spordialadega (nt jalgpall), aga sain aru, et pallimängud pole mulle loodud. Kuna ujumises oli meil väga tore seltskond ja ka spordiala meeldis, siis otsustasin ujumise kasuks ning juba mõne aasta pärast, kui algas “räimeralliajastu”, sain aru, et sellest spordialast on raske paremat leida.

Mis on olnud ujumises suurim saavutus sinu jaoks?

2021. aasta Eesti lühiraja meistrivõistluste 50 m seliliujumises saavutatud 1. koht (ajaga 28.94) on kindlasti üks tulemus, mille üle olen väga uhke, sest 50 m seliliujumise ajaparandus oli mulle sellel perioodil väga (positiivselt) emotsionaalne saavutus.

Millega sa lisaks ujumisele veel tegeled?

Lisaks ujumisele veedan palju aega kirjanduses erinevaid raamatuid lugedes ja neid analüüsides. Leian aega ka oma lähedaste ja perekonna jaoks, kes on mulle väga olulisel kohal.

Kes on sinu eeskuju(d)?

Mu suurimateks eeskujudeks on kindlasti mu vanemad, sest just nemad on need, kes aitavad mul edasi liikuda ning just nende tegude ja töö pealt saan ka mina juurde motivatsiooni ise rohkem pingutada.

Millised on sinu tulevikuplaanid ja eesmärgid?

Hetkel olen gümnaasiumi lõpuklass ning proovin võimalikult palju keskenduda koolile, sest plaanin oma haridusteega jätkata (erialavalikus on veel mõned kahtlused, seega seda kindlalt veel öelda ei oska). Oma ujumiskarjääril proovin kindlasti oma tulemusi veel parandada ja jõuda nii kõrgele kui võimalik.

Tartumaa 2022a parimate sportlaste tänuüritusest saab rohkem lugeda siit.

Tartu ja Tartumaa spordialade parimate sportlaste ja treenerite nimekirja leiab siit.

Ralf Roose õpib ja ujub USAs!

Sellest aastast on kodumaa tolmu jalgelt pühkinud TUKi rinnuliujuja Ralf Roose, kes suundus USAsse õppima ja ujuma. Uurisime, kuidas tal läheb ja millised on ta tulevikuplaanid.

Loe rohkem

Anna Hoogu – igaüks väärib võimalust

Nädalavahetusel toimub Aura veekeskuses 15. korda erivajadustega inimestele suunatud ujumisvõistlus Anna Hoogu. Meie, usinad blogitrükkijad, leiame, et selline võistlus väärib rohkem esiletõstmist. Väärika Viieteistkümne puhul uurisime eestvedajalt Marge Kõrkjaselt rohkem eelolev võistluse kohta.

Loe rohkem