Võistluse eestvedaja, korraldaja ja taganttorkija on TUKi treener Marge Kõrkjas. Marge on ujumisega tegelenud juba väiksest peale ning tema tulemuste nimekiri on muljetavaldav:
- – Paraolümpiamängudel 7 medalit: 2 kulda, 4 hõbedat ja 1 pronks;
- – Nägemispuudega sportlaste MM-il saanud 5 kulda, 6 hõbedat ja 3 pronksi;
- – Mitmekordne Eesti meister;
- – 50 m vabaltujumise Euroopa rekordid 1996, 2000 ja 2004. aastal.
Marge visioon ja kirjeldus Anna Hoogu ujumisvõistlusest:
“Kui mu mälu mind ei peta siis oli esimene võistlus aastal 2009. Algusaastatel oli meil osalejaid 50 ringis, kuid vahepeal jõudis võistlejate arv kahekordistuda. Valdavalt on osalejad küll Tartust ja Tallinnast, kuid minu suur soov on, et Anna Hoogu laieneks ka geograafiliselt.
Võistlusel osalejad on puuetega ujujad: nii füüsilise-, meele- kui ka intellektipuudega. Mulle endale meeldib rohkem neid erivajadustega ujujateks nimetada.
Idee sai alguse vajadusest pakkuda alles alustavatele sportlastele võimalust võistelda ja kogeda eduelamust.
See, et ujuja kasutab abivahendeid, ei tähenda, et tema peaks võimalustest ilma jääma.
Anna Hoogu võistluse teeb ainulaadseks see, et kõik on võitjad. Kõik osalejad saavad tunnustatud diplomi ja medaliga. Lisaks on igal aastal olnud nii palju toetajad (nt Aura Keskus, Speedo, Tartu Linn) võistlusel, et keegi ei jää ilma ka väikesest auhinnast. Hea meel on tõdeda, et neid, kes soovivad oma panuse anda, tuleb aina juurde, nt viimati liitus toetajate hulka ka Dorpat Tervis.
Miks ma seda teen? Ma tunnen, et see on vähim, mida ma teha saan paraujumise populariseerimiseks. Ehk on see ka minu tagasihoidlik panus tõstmaks erivajadustega inimeste liikumisaktiivsust.
Tagasisidest tean, et see võistlus on paljude ujujate seas väga oodatud ja see on ju ainult hea tunnustus võistlusele.”